Rendhagyó környezetismeret óra a 3. z osztályban

Iskolánk ökoiskola, ezért fontosnak tartjuk tanítványaink környezet-tudatosságra nevelését. Érdeklődéssel látogattunk el a városunkban nemrég nyílt Életerő Pontba, aminek a hitvallása beszédes: egészséges élet csomagolásmentesen.

Az Életerő Pont megálmodója és megvalósítója, Mintler Szilvia szívesen, élvezetesen, a gyerekek életkorához igazodva beszélt a hulladékcsökkentés fontosságáról, az egészséges étkezésről. A többünk számára még alig-alig ismert növényi alapanyagok sokféleségére rácsodálkoztunk. A beszélgetés során tanítványaink aktívan idézték fel a környezetismeret órán tanultakat. Kóstolhattak, vásárolhattak egészséges, tartósítószer-mentes termékeket, természetesen otthonról hozott tárolókba.

Mindannyiunk számára élmény, szemléletformáló volt ez a látogatás.

Köszönjük a lehetőséget Életerő Pont!

3.z osztály tanulói és a tanító nénik: Nemeréné Fejes Emília és Dávid Tamásné