Negyedik állomásához érkezett a "Magyar vagyok" projekthét az Erkel és a városunkban működő nemzetközi QSI iskola között. A november 26-i délutánon először Háriné Gregorics Judit kolléganőnk által készített prezentáció angol nyelvű filmváltozatát nézhették meg a vendég gyerekek és tanáraik. A kisfilm a magyar hagyományokról, a régi magyar családi élet mindennapjairól, használati tárgyairól, és a múltunk értékeinek megőrzéséről szólt. Ezt követően az iskolánkban megnyílt néprajzi kiállítás megtekintésére került sor, ahol élőben is sok-sok régi haználati tárgyat láthattak az érdeklődők. A délután népi játékok és tevékenységek kipróbálásával zárult. Krumpli gurítás, kukorica fosztás, kukorica morzsolás, karikázás, diótörés, ugrókötelezés, hagymahordás, célbadobás, ugróiskola szerepelt a feladatok között.

A Pápa TV riportja ITT látható 14 perc 43 másodperctől