Sok éves hagyomány iskolánkban, hogy november 7-én változatos programokkal emlékezünk meg intézményünk névadójának születésnapjáról. Ünnepségünket megtisztelte jelenlétével Dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő, Unger Tamás alpolgármester, valamint Egyházi Andrea, a Pápai Tankerület igazgatója. A nap Heizer Zoltánné intézményvezető és Mógor Dávid (5.z), a diákönkormányzat elnökének köszöntőjével indult. Ezt követően diákjaink Erkel Ferenc életéről, munkásságáról láthattak prezentációt, majd az osztályok képviselői ünnepélyesen megkoszorúzták a nagy zeneszerző domborművét. Elérkezett az 1. osztályosok avatása. Az ő nyakukba a 8. évfolyam tanulói kötötték fel a kékfestős "Erkel kendőt". Az idei Erkel nap eseménye volt az egyik tanteremből kialakított néprajzi kiállítás megnyitása is. Az ötlet megálmodója Kindertné Surányi Lívia, aki lelkesen és szorgosan vetette bele magát sok-sok héten át a régi tárgyak gyűjtésébe, rendszerezésébe. Ehhez kapcsolódva Háriné Gregorics Judit tartott szemléletes és rendkívül tartalmas prezentációt a régi korok hagyományaiból, tárgyaiból. A nap folyamán felléptek még a "Pápai kurjantók", akik humoros bordalaikkal szórakoztatták a népes közönséget, emellett Müller Zoli bácsi néptáncosai is megmutatták tudásukat. Ezután Pápa Város Fúvószenekarának fergeteges koncertje következett, majd a nap zárásaként Puskás Peti és volt diákunk, Ekanem Bálint együttese, a "The Biebers" adott szuperkoncertet a tomboló diákseregnek.

Fotók és további cikk a papa-ma.hu oldalról ITT

A néprajzi kiállítás fotói a papa-ma.hu oldalon ITT

A PÁPA TV híradójának felvételei 9 perc 13 másodperctől ITT

Pillanatfelvétel a koncertről a "The Biebers" facebook oldaláról ITT