A „Gyermekek Világnapjának” megünneplésére az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület pályázatot hirdetett 8 és 18 év közötti gyermekek részére „Milyen kérdést intéznék a miniszterhez, ha képviselő lennék?” címmel. A megadott határidőig több száz színvonalas és értékes munka érkezett be, közöttük szerepeltek a mi tanulóink kérdései is.

Magyarországi településekről és a határon túlról több mint 350 gyermek foglalt helyet a Felsőházi terem padjaiban. Itt a gyerekek személyesen tehették fel kérdéseiket, és interpellálhattak az illetékes miniszternek, államtitkárnak. A válaszokat a házszabály szerint szavazásra bocsátották. Magyarországi településekről és a határon túlról – Erdély, Kárpátalja, Csángóföld és a Duna-delta területéről is érkeztek diákok. A gyerekeket a rendezvény házigazdája, dr. Kövér László, az Országgyűlés elnöke, valamint dr. Edvi Péter, az NGYSZ elnöke fogadta. Iskolánk 20 tanulója Ludvig Andrea és Badics Ildikó tanító nénik kíséretében vett részt a rendezvényen. A gyermekek és fiatalok kérdései és javaslatai főleg az oktatás, a környezetvédelem, a környezettudatosság, a bevándorlás, a sportolási lehetőségek, az ingyenes kulturális lehetőségek, városfejlesztés, külpolitika, honvédelem, munkanélküliség, munkahelyteremtés, egészségügy, a média, az internethasználat, a bel- és külföldi utazás, a közlekedés és közlekedésfejlesztés és az egészségmegőrzés témaköreit érintették. Felmerültek a határon túl élőkkel kapcsolatos kérdések is. A Gyermekek Világnapját az UNICEF, az ENSZ Gyermeksegélyezési Alapjának kezdeményezésére 1954 óta szeptember 20-án, ma már szinte a világ minden országában ünnepeljük. Ez a nap a gyermekekről szól, jogaikról, lehetőségeikről, a jövőjükről, és arról is, hogy mi milyen országot, világot adunk át nekik, ahol majd ők döntenek a mi nyugdíjas éveinkről.