Hagyományosan minden év november 7-én tartjuk az ERKEL NAPOT. 1810-ben ekkor született iskolánk névadója. Ezen alkalmakkor kulturális programok sokasága alkotja a délelőttöt a tanítási órák helyett. Így történt ez mai is. Heizer Zoltánné igazgatónő köszöntője után Nagy Ákos (8.z), a Diákönkormányzat elnöke szólt a tanulókhoz, majd Polgárdi Hanna, Nagy Sarolta, Németh Panna, Ruisch Enikő (valamennyien 8.z osztályosok) egy prezentáció keretében mutatták be a hires zeneszerző életét és munkásságát. Természetesen nem maradhatott el az Erkel dombormű megkoszorúzása sem. Ezt követte az első osztályosok ünnepélyes avatása, nekik a nyolcadik évfolyam tanulói kötötték fel a kékfestős Erkel kendőt. A délelőtt folyamán sor került még a felsős osztályok közti "Kodály vetélkedőre", melyet Szita Gabriella tanárnő szervezett nagy sikerrel. Emellett Ferge Béla zenetanár előadását is meghallgathatták tanítványaink, illetve zenei műveltséggel kapcsolatos feladatlapokat oldhattak meg a tantermekben Péterné Vargyai Anna ötletei alapján. Az ünnepi nap zárásaként fergeteges koncertet adott az aulában Pápa Város Fúvószenekara. 

KÖSZÖNJÜK MINDEN SZERVEZŐNEK, KÖZREMŰKÖDŐNEK, HOGY ISMÉT REMEK HANGULATÚ, ÉRTÉKEKBEN GAZDAG ERKEL NAPPAL ADÓZHATTUNK ISKOLÁNK NÉVADÓJA ELŐTT!